www.SAMURAJ-cz.com 

18.01.2018 Vladislav Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Aktuality

Zobrazit: | záznamů: | řadit:

Exchange 2007 a pravidla s přeposíláním či odpovědí

Úterý, 25.11.2008 22:09 | Samuraj | Microsoft admin

Myslím, že relativně častá je situace, kdy používáme Public Folders (veřejné složky) a příchozí zprávu si necháme přeposílat (Forward) na nějakou další adresu nebo na zprávu automaticky odpovídáme (Reply). Na Exchange Severu 2003 vše fungovalo bez problémů, jediné, co jsme potřebovali, bylo být vlastníkem (Owner) složky. Pomocí Folder Assistant jsme vytvořili pravidlo s Reply with nebo Forward. Ale když to samé zkusíme na Exchange Server 2007, tak můžeme dostat při ukládání pravidla chybovou hlášku:

Changes to the rule cannot be saved.

Která nám toho moc neřekne. Problém je v tom, že uživatel, který vytváří pravidlo, musí být nejen vlastník (Owner), ale také musí mít oprávnění odesílat jménem složky (SendAs).

Takže pár doplnění:

Když vytvoříme Public Folder na Exchange 2007, tak musíme nastavit oprávnění pro uživatele. Hlavního správce složky musíme nastavit pomocí Power Shellu, a pokud mu dáme oprávnění Owner, tak pak další správu můžeme provádět přes MS Outlook. Příkaz power shellu, který nastaví na určenou složku daného uživatele jako vlastníka:

Add-PublicFolderClientPermission -Identity '\cesta\složka' -User  uživatel -AccessRights Owner

V Outlooku pak můžeme nastavovat oprávnění (pokud jsme vlastník složky). Přepneme levou lištu na Folder List > Public Folders > All Public Folders - vybereme naši složku. Na složku klikneme pravým tlačítkem - Properties, přepneme se na záložku Permissions - zde můžeme přidávat uživatele a nastavovat jim oprávnění. Pokud chceme nastavit oprávnění všem zaměstnancům, tak můžeme využít skupinu Default. Důležité je nezapomenout na správné nastavení skupiny Anonymous, to jsou všichni uživatelé z internetu. Musí mít oprávnění Create items, aby mohli do složky posílat maily.

Tímto nastavujeme uživatelům oprávnění, jak mohou zacházet se složkou (editovat, vkládat, mazat zprávy apod.). Druhou důležitou vlastností (která je, pro mne z nepochopitelných důvodů, mimo výše uvedená oprávnění) je nastavování oprávnění SendAs, tedy odesílat zprávy jménem veřejné složky.

Pozn.: často je veřejná složka určena pro hotline, takže všechny dotazy chodí na jednu adresu, více uživatelů je zpracovává a odpovídá na ně, aby se udržela konzistence, tak je dobré, když odesílací adresa je opět veřejná složka.

Pokud máme Exchange 2007 SP1, tak můžeme SendAs oprávnění spravovat přes Public Folder Management Console (z Exchange Management Console - Tools). Další možností je opět použití Power Shellu.

Add-ADPermission -Identity 'jméno-složky' -User 'uživatel'  -ExtendedRights 'Send-as'
zobrazeno: 16669krát | Komentáře [10]

stránka 1 [celkem 1]