www.SAMURAJ-cz.com 

18.01.2018 Vladislav Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Aktuality

Licence k článkům na tomto webu

Pátek, 28.09.2007 16:42 | Samuraj | tento web

Články na tomto webu samozřejmě zveřejňuji proto, aby si je mohli ostatní přečíst a najít návod na nějaký problém či se naučit něco nového. Přesto mě stojí dost práce vytvoření každého článku. Jako doplněk se také snažím vytvářet vlastní obrázky, abych nepoužíval cizí díla.

Veškerá díla jako články, grafika a zdrojové kódy jsou chráněna autorským zákonem. Jsou volně k dispozici pro osobní použití. Ale další zveřejňování části článků nebo některých prvků je možno pouze s uvedením jména autora a úplným odkazem na zdroj. Zveřejnění celých článků je možno pouze se souhlasem autora (Samuraj).

K uveřejnění těchto podmínek mne vedla situace, kdy jsem zjistil, že dva studenti Cisco Networking Academy na VUT v Brně vzali dva moje články a s minimální úpravou je odevzdali jako semestrální práci. Byl jsem také studentem vysoké školy, ale přesto mě to připadá špatné. Kdyby mne uvedli mezi použitými zdroji, tak bych nic nenamítal, ale pak by učitel jednoduše poznal, kolik práce udělali. Pánům Čevelíčkovi a Strapáčovi jsem poslal email, ale nedostal jsem žádnou odpověď. Navíc jejich práce je uvedena na webu fakulty, kde jsou zdůrazňována autorská práva. Pokud si někdo chcete udělat představu, tak se jedná o moje články Cisco IOS 1 - úvod, příkaz show a Cisco IOS 2 - verze, upgrade a záloha IOSu a "jejich" práce je IOS - bootování, správa.

zobrazeno: 84918krát | Komentáře [2]

Autor:

Komentáře

 1. [1] tomfi

  Nechápu, že práce není ještě odstaněna... očividně je to plagiát a minimálně ukazuje laický přístup samotného učitele ke kontrolám prací, které mu studenti odevzdávají. Bohužel ale vaše články nebyly vydány (nemají žádné isbn nebo issn) a tudíž se nemáte čím oficiálně bránit :( ... pro příště doporučuji nejprve je vydat pod hlavičkou nějakého issn nebo isbn (časopis, kniha) a budete mít alespoň obranu.

  Úterý, 01.01.2008 23:01 | odpovědět
 2. [2] madmucho

  Tak to sou ale hovada jako. kdyby studovali curicula napisou to samy a aspon by si s toho neco odnesly.

  To není mířeno proti článkům na samuraj ty jsou super a originální. Spíš bych informoval vedoucího katedry..Stejně jsem "napráskal" studenta ročníku podemnou když už přez rok pracuji ve firmě kde on má praxi, psal a přivlastnil si nápad informačního systému který jsem tu napsal a s kolegy rozšiřuji. Jelikož jsem v kontaktu ze školou docela často tak jsem tomu zabránil.

  Svou práci si hodlám hájit.

  Úterý, 22.07.2008 21:27 | odpovědět
Přidat komentář

Vložit tag: strong em link

Vložit smajlík: :-) ;-) :-( :-O


Ochrana proti SPAMu, zdejte následující čtyři znaky image code

Nápověda:
 • maximální délka komentáře je 2000 znaků
 • HTML tagy nejsou povoleny (budou odstraněny), použít se mohou pouze speciální tagy (jsou uvedeny nad vstupním polem)
 • nový řádek (ENTER) ukončí odstavec a začne nový
 • pokud odpovídáte na jiný komentář, vložte na začátek odstavce (řádku) číslo komentáře v hranatých závorkách