www.SAMURAJ-cz.com 

18.12.2017 Miloslav Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Aktuality

Samuraj-cz.com na Facebooku

Pondělí, 05.03.2012 18:06 | Samuraj | tento web

Tak jsem se před pár měsíci rozhodl jít s dobou a konečně si založit účet na Facebooku. Vždy jsem byl spíše odpůrce FB, protože jsem v něm neviděl žádnou užitečnou vlastnost. Ale když dnes všechny velké firmy mluví o sociálních sítích, jako o naší budoucnosti, které jsou již dnes užitečné a do budoucna budou existovat firemní sociální sítě (ano viděl jsem již současné pokusy od firem jako Cisco a IBM, ale nepřijde mi, že by to bylo zas tak moc rozdílné od Sharepointu, který tu je již dlouho). Tak jsem se rozhodl to vyzkoušet a zjisti, co to opravdu umí.

Tak zatím mne to příliš nepřesvědčilo. Devadesát procent zpráv, které na FB vidím, jsou naprosté nesmysly, které mne vůbec nezajímají. Moc nechápu ani ty lidi, kteří takové věci píší nebo sdílí. Jistě, pokud bych se nudil, tak bych možná strávil půl dne výměnou zpráv o ničem, ale spíš bych s přáteli zavítal do nějaké restaurace. Deset procent (možná to spíš přeháním) je pro mne zajímavých, většinou jde o fotografie z cest nebo nových rodinných přírůstků. Případně nějaké aktuality z oblastí, které jsem si přidal jako zájem. Ale tam je velká nevýhoda, že se tyto zajímavé zprávy naprosto ztrácí v záplavě ničeho (jistě můžu si od různých lidí zakázat zobrazování informací, ale to mi nepřipadá jako řešení).

Na druhou stranu je tu můj web www.samuraj-cz.com, kam přichází (dle statistik) celá řada lidí z Facebooku. Proto jsem zkusil založit FB Page pro svůj web, aby bylo případné vyhledání pro lidi jednodušší. Je tam také hezké to, že lidé, kteří se stanou příznivci mé stránky, již nejsou pouze anonymní IP adresou, ale stávají se osobou. Proto děkuji těm, kteří na like kliknuli a stejně mne potěší další, kteří navštíví stránku http://www.facebook.com/samurajczcom. Je to příjemné vidět, že to co dělám, má význam pro další lidi.

Pokusím se také využít ten sociální účel FB a budu na něj uvádět nějaké své osobní názory a zmínky o tom, co dělám. A o čem by třeba mohl být další článek. To je rozdíl oproti tomu, co dávám na svůj web, kde se snažím publikovat čistě technické informace.

zobrazeno: 8099krát | Komentáře [2]

Autor:

Komentáře

 1. [1] dr_x

  Osobně si myslím, že pro výše uvedené účely by podstatně lépe posloužil účet na Google+. Sice tam není zatím tolik uživatelů, ale oproti Facebooku je tam mnohem větší procento příspěvků, které jsou zajímavé a mají smysl. Nehledě na to, že se dá lépe regulovat, jaké informace chci vidět a jaké ne.

  Úterý, 06.03.2012 14:32 | odpovědět
 2. [2] Samuraj

  odpověď na [1]dr_x: Na FB má účet hodně z mých známých, i když jen pár z kamarádů, kteří dělají podobnou práci jako já ;-). Ale na G+ znám asi 3 lidi.

  Úterý, 06.03.2012 16:13 | odpovědět
Přidat komentář

Vložit tag: strong em link

Vložit smajlík: :-) ;-) :-( :-O


Ochrana proti SPAMu, zdejte následující čtyři znaky image code

Nápověda:
 • maximální délka komentáře je 2000 znaků
 • HTML tagy nejsou povoleny (budou odstraněny), použít se mohou pouze speciální tagy (jsou uvedeny nad vstupním polem)
 • nový řádek (ENTER) ukončí odstavec a začne nový
 • pokud odpovídáte na jiný komentář, vložte na začátek odstavce (řádku) číslo komentáře v hranatých závorkách