www.SAMURAJ-cz.com 

18.12.2017 Miloslav Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Aktuality

Zobrazit: | záznamů: | řadit:

Zajímavé JavaScriptové knihovny

Neděle, 08.04.2007 14:11 | Samuraj | webdesign

V poslední době je JavaScript - JS (třeba v podobě AJAXu) velmi populární. Není již asi problém jej v řadě případů použít (i když zůstává otázka použitelnosti stránky, kde je JS). Na internetu se dá najít řada zajímavých řešení uváděných jako knihovny, které jsou publikovány pod otevřenou licencí, a můžeme je tedy zdarma použít v našem webu. Uvádím zde pár příkladů, které mne zaujaly.

Javascript Toolbox od Matta Kruse

Adresa: www.javascripttoolbox.com

Popis: Rozsáhlá knihovna funkcí pro formuláře, validace hodnot, pohyblivých objektů, tabulek, apod. Já jsem využil funkce pro tabulky - dynamické filtry a řazení. Funguje velmi dobře a implementace je naprosto jednoduchá.

Cotojátka od Jaroslava "Dero" Polakoviče

Adresa: dero.name/js/readme.html

Popis: Grafická kontextová nápověda. Pomocí JavaScriptu provedený a pomocí CSS stylovaný atribut title, který může obsahovat HTML kód a funguje i v IE. Pěkné, jednoduché, funkční. Jednoduchá implementace, kdy nemusíte měnit váš kód.

Lightbox JS v2.0 od Lokesh Dhakar

Adresa: www.huddletogether.com/projects/lightbox2

Popis: Funkce pro obrázkové galerie - navigace, efektní přechody.

qooXdoo

Adresa: qooxdoo.org

Popis: Rozsáhlý framework pro AJAX. Podívejte se na příklady v sekci Demo.

zobrazeno: 4369krát | Komentáře [0]

Zabezpečené přihlašování pomocí SSL

Čtvrtek, 17.08.2006 08:50 | Samuraj | tento web

Jelikož HTTP komunikace je po internetu posílána jako čistý text, může ji někdo s určitými prostředky a snahou na internetu zachytit a odposlouchávat. Velice špatné je to v případě, kdy se přihlašujete na nějaký web a posílá se vaše uživatelské jméno a heslo. Nebudeme si nalhávat, že by uživatelé pro každý web používali jiné heslo a tudíž je zachycení těchto údajů možno jednoduše zneužít. Možnost, jak odposlechu komunikace zabránit, je šifrování této komunikace pomocí SSL. Je to možnost jednoduchá a účinná. Přesněji nezabrání odposlechu, ale útočník nezíská potřebné informace. Jedna nevýhoda SSL je vyšší zatížení procesoru, protože vše se musí zašifrovat a rozšifrovat, ale to je problém hlavně na serveru a ne klientovi.

Doposud jsem používal metodu, že při vstupu na přihlašovací stránku se web přepnut do šifrované podoby HTTPS a zůstal v ní po celou dobu. Ale nyní jsem si uvědomil, že to je zbytečné. Jediné údaje, které nechci, aby někdo mohl získat, jsou jména a hesla. Proto jsem změnil systém tak, že teprve ve chvíli, kdy se odesílá formulář s heslem (přihlášení nebo změna hesla), tak se odesílá na šifrovanou stránku – tudíž bezpečně, ale následně se přepne zpět do nešifrované podoby.

zobrazeno: 5755krát | Komentáře [1]

<<< stránka 1 2 [celkem 2]