www.SAMURAJ-cz.com 

22.02.2018 Petr Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Články

Kde v Praze cvičit karate? SKKP8

Středa, 01.03.2006 17:34 | Samuraj - Petr Bouška |
Dospělý člověk, Shotokan Karate, Praha. Malé zamyšlení nad situací oddílů karate v Praze. A velká reklama na "můj" oddíl - Shotokan Karate Klub Praha 8. Protože dnes již není moc dospělých, kteří se věnují pro zábavu karate a ještě k tomu stylu Shotokan. Proto bych chtěl nalákat případné zájemce k sobě, aby rozšířili naše řady.

Bohužel, když se podíváme na současnou situaci ohledně karate, je to bída. Způsoby panující v ČSK mne znechutily již před několika lety, a proto jsem skončil i se závoděním. Co jsem se dozvěděl, tak současná situace na závodech je ještě horší. Takže není divu, že již řídnou i řady dětí věnujících se karate. Když jsem začínal, tak nás bývala plná tělocvična a Praha byla plná různých oddílů. Dnes již řada oddílů zanikla a lidí je nedostatek. Pořád ještě je řada dětí, které cvičí karate, ale cvičenců starších 18 let je pomálu. Přežívají oddíly, kde trenér má oddíl jako způsob obživy, ale zde je stále valná většina cvičenců nízkého věku.

Rozhodně nechci roznášet nepravdivé informace, ale myslím, že když dnes jako dospělý sháníte v Praze oddíl Shotokan Karate, budete mít problém. Na moje tréninky chodí průměrně 8 lidí, ale někdy se sejdeme pouze ve třech. To je velmi málo. Mnoho lidí přešlo na jiné bojové sporty nebo z důvodu dnešní uspěchané doby s cvičením skončilo. I v našem oddíle se valná část lidí přetransformovala na Kuyokushinkai Karate. Což je styl, který má mnoho sympatických vlastností, ale já chci zůstat u Shotokanu.

Jak jsem psal, mnoho oddílů je velmi komerčních, a proto platíte vysoké příspěvky. Některé oddíly jsou zaměřeny vyloženě na soutěžní karate. U nás jsou příspěvky ve výši 2500,- Kč na rok, což je myslím nejnižší cena v Praze (a možná nejen zde). Z těchto peněz se platí tělocvična (myslím, že máme opravdu pěkné a dobře vybavené dojo), vybavení, voda atd. Já cvičím proto, že mne to baví. Nevěnuji se závodnímu karate, ale karate jako takovému a snažím se na tréninku zkombinovat všechny potřebné části - strečink, posilování, kihon, kata, řízené i neřízené kumite, lapy a pytle.

Takže pokud máte zájem, a alespoň malé zkušenosti s karate, přijďte si vyzkoušet pár tréninků. Uvidíte, že najdete dobrou partu lidí, zapotíte se v tělocvičně a po tréninku vše prodiskutujeme u půllitru piva.

Pro získání podrobnějších informací, mne můžete kontaktovat mailem skkp8@samuraj-cz.com nebo se podívat na náš web skkp8.samuraj-cz.com. Pro zájemce o Kyokushin Karate ještě odkaz kyokushin.samuraj-cz.com nebo www.kyokushin.cz.

zobrazeno: 4651krát | Komentáře [0]

Autor:

Pokud se Vám článek líbil, tak mne potěšíte, když uložíte odkaz na některý server:

Pokud se chcete vyjádřit k tomuto článku, využijte komentáře níže. Pokud chcete poradit s nějakým problémem či diskutovat na nějaké téma, tak použijte fórum.

Komentáře

Zatím tento záznam nikdo nekomentoval.

Přidat komentář

Vložit tag: strong em link

Vložit smajlík: :-) ;-) :-( :-O


Ochrana proti SPAMu, zdejte následující čtyři znaky image code

Nápověda:
  • maximální délka komentáře je 2000 znaků
  • HTML tagy nejsou povoleny (budou odstraněny), použít se mohou pouze speciální tagy (jsou uvedeny nad vstupním polem)
  • nový řádek (ENTER) ukončí odstavec a začne nový
  • pokud odpovídáte na jiný komentář, vložte na začátek odstavce (řádku) číslo komentáře v hranatých závorkách