www.SAMURAJ-cz.com 

26.02.2018 Dorota Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Články

Samurajovo fórum - Cisco, sítě, doména

Sobota, 08.12.2007 17:05 | Samuraj - Petr Bouška |
Tento web navštěvuje stále více lidí, což mne samozřejmě velice těší. Největší zájem je o články, které se věnují technologiím Cisco a počítačovým sítím. Možná také proto, že v českém internetu se toho o Ciscu příliš nenajde. Například se mi nepodařilo najít žádné diskusní fórum, které by se věnovalo Ciscu. Také v Čechách neexistuje žádná Cisco Users Group na rozdíl od Windows User Group, která úspěšně funguje. Takže jsem rozšířil tento web o diskusní fórum, které je primárně zaměřeno na Cisco zařízení, počítačové sítě a správu MS domény. Ale jsou zde sekce pro všechny oblasti, kterým se věnuje web samuraj-cz.com.

Odkaz na fórum naleznete v levém menu i nahoře v titulu webu, jeho adresa je forum.samuraj-cz.com. Takže se určitě podívejte, zaregistrujte a diskutujte.

Samurajovo fórum - Cisco, sítě, doména

Dosud jsem neměl žádné zkušenosti s provozem fóra, takže jsem hledal nějaké vhodné řešení. Nakonec jsem se rozhodl pro asi nejrozšířenější Open Source projekt phpBB. V současnosti se dokončuje verze 3 tohoto projektu a je k dispozici Release Candidate. Fórum i jeho administrace vypadá velmi pěkně, komfortně a ne příliš složitě. Trochu se obávám různých útoků, kterých se na phpBB vede spousta díky jeho rozšířenosti, ale snad vše bude fungovat v pořádku.

Prozatím fórum obsahuje tyto kategorie (témata), což se může změnit, pokud bude zájem o další:

Doufám, že se vám bude fórum líbit a budete jej používat, abyste nalezli odpovědi na problémy, poradili ostatním či se podělily o své poznatky. Pokud se fórum začne používat, tak uvítám zájemce o funkci moderátora určité kategorie.

zobrazeno: 9109krát | Komentáře [7]

Autor:

Pokud se Vám článek líbil, tak mne potěšíte, když uložíte odkaz na některý server:

Pokud se chcete vyjádřit k tomuto článku, využijte komentáře níže. Pokud chcete poradit s nějakým problémem či diskutovat na nějaké téma, tak použijte fórum.

Komentáře

 1. [1] Michal

  No já myslím, že je to dobrý nápad rozjet forum jen pro aktivní prvky, ale myslím, že zabijákem všech takových fór je množství jejich kategorií ... ono někdy méně znamené více ....

  např bych sloučil:

  Sítě obecně + Topologie a schémata sítí

  PHP + HTML a CSS (na pandoře jsem byl přuihlášen do konferencí php, mysql a html a neustále se tam řešilo, proč ten příspěvek dotyčný napsal zrovna tam kam napsal - navíc konferencí o PHP a HTML je mraky)

  Switche + WiFi + Unified Communications

  Jak říkám, dobrý nápad, ale zaměřil bych se jen na jedno téma (nebo dvě v tvém případě + bojová umění) a s minimem kategorií.

  Sobota, 08.12.2007 19:25 | odpovědět
 2. [2] Samuraj

  odpověď na [1]Michal: Díky za připomínky.

  Co se týče technických fór jako Cisco, tak mě zase v praxi vadí, když procházím mraky příspěvků, které mě nezajímají, protože hledám informace zrovna jen okolo switchů.

  Fóra o bojových uměních a programování jsou opravdu jen do počtu, protože takových existuje celá řada. Ale já se jim věnuji na webu a rád bych to, co mě lidé píší mailem přesunul tam.

  Neděle, 09.12.2007 11:10 | odpovědět
 3. [3] SKEROSS

  mno ja som s týmto úplne spokojný a fórum tak tu bude úplne good ;-)

  Úterý, 11.12.2007 09:39 | odpovědět
 4. [4] Pikomuf

  Ahoj je to super.. chtel jsem do studijnich materialu pridat prispevek nebo spis dotaz ale nevidim tam nikde tlacitko pridej prispevek asi jsem mozna slepej.

  Úterý, 11.12.2007 11:25 | odpovědět
 5. [5] Samuraj

  odpověď na [4]Pikomuf: Je to to tlačítko Nové téma nahoře pod nadpisem tématu v kterém jsi :-).

  Úterý, 11.12.2007 12:19 | odpovědět
 6. [6] Samuraj

  Tak ve vkládání příspěvků jsem měl chybně nastavena oprávnění (dá se toho nastavit opravdu hodně). Doufám, že jsem to již opravil.

  Úterý, 11.12.2007 18:50 | odpovědět
 7. [7] johnsonjunior

  Hi all. Your site www.samuraj-cz.com is very suitable. I think I've found my constant comunication place :)

  Sorry if wrong branch

  Úterý, 29.01.2008 11:11 | odpovědět
Přidat komentář

Vložit tag: strong em link

Vložit smajlík: :-) ;-) :-( :-O


Ochrana proti SPAMu, zdejte následující čtyři znaky image code

Nápověda:
 • maximální délka komentáře je 2000 znaků
 • HTML tagy nejsou povoleny (budou odstraněny), použít se mohou pouze speciální tagy (jsou uvedeny nad vstupním polem)
 • nový řádek (ENTER) ukončí odstavec a začne nový
 • pokud odpovídáte na jiný komentář, vložte na začátek odstavce (řádku) číslo komentáře v hranatých závorkách