www.SAMURAJ-cz.com 

19.01.2020 Doubravka Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Kontakt na autora - Petr Bouška aka Samuraj

Dobrý den. Těší mne, že jste zavítali na tyto stránky. Doufám, že vás zaujmou a budete je pravidelně navštěvovat. Mé jméno je Petr Bouška. Některé možnosti kontaktu na mne jsou:

Petr Bouška aka SamurajStřední školu jsem vystudoval SPŠ strojnickou, i když již v té době mne značně zajímaly počítače. Následně jsem začal studovat na ČVUT fakultě strojní, ale již po prvním semestru jsem zjistil, že to není oblast, které bych se chtěl věnovat. Takže další rok jsem začal znovu na ČVUT fakultě elektrotechnické (FEL). Po řadě veselých let, kdy jsem ovšem musel překonávat i těžkosti studia na této fakultě, jsem studium úspěšně dokončil a získal titul inženýr. V bakalářské etapě jsem studoval výpočetní techniku, následně se zaměřením na systémové programování.

Programování byla oblast, které jsem se i po dokončení studia chtěl věnovat. Osud tomu ale chtěl, že jsem začal pracovat napůl jako programátor a napůl jako administrátor (což byla oblast, kterou jsem si přivydělával při studiu). A poměrně rychle jsem se začal věnovat výhradně počítačovým sítím (oblasti, která mne na FELu vůbec nebavila) a správě serverů (domény).

V posledních ročnících studia a prvních pracovních jsem se hodně věnoval webovému programování (tedy tvorbě webových prezentací a aplikací, webdesignu, webcodingu, apod.). Snažil jsem se dodržovat moderní metody správného návrhu a tvořit weby přístupné, validní a optimalizované. V té době vznikl i tento web (nebo řekněme jednoduchý redakční systém).

Hned po škole jsem začal pracovat v české IT firmě OKsystem, kde jsem doposud. V současnosti na pozici IT Manager, tedy vedoucí oddělení spravujícího firemní IT (které je docela rozsáhlé, kolem 300 fyzických a virtuálních serverů a odpovídající infrastruktura). Mimo povinností vyplývajících z vedoucí pozice se hlavně věnuji platformě firmy Microsoft (Exchange server, síťové a doménové služby) a aktivním prvkům (switche, WiFi) a IP telefonii firmy Cisco. V posledních letech je samozřejmostí také virtualizace, kde používáme technologie VMware a Microsoft. Zajímám se i o návrh a design lokálních sítí a podílel jsem se na návrhu většího datového centra.

Jak jste si patrně všimli, tak také rád píšu. Začal jsem články pro tento web, následně jsem 2 roky přispíval do časopisu Connect! V únoru roku 2011 jsem začal spolupracovat s Microsoftem na dobrovolné pozici Microsoft Influencer. Moje zapojení spočívá hlavně v publikaci článku na TechNet Blog.

Abych zmínil i některé ne IT zájmy, tak rád poslouchám rockovou hudbu, čtu knihy a cestuji. Od mládí mám rád sport, od roku 1991 se věnuji karate, 15 let jsem působil jako trenér v oddíle SKKP8. Poslední roky jde hlavně o fitness, kickbox a běh.

Mým původním plánem, když jsem vytvářel tento web, bylo publikování článků o mých koníčcích (hlavně karate a cestování). To se ale hned na začátku změnilo a naleznete zde převážně odborné články tematicky související s mou prací.

Po prvních letech praxe, jsem se rozhodl dokázat si svoje znalosti, a začal jsem skládat zkoušky na různé odborné certifikace. Firma tuto oblast podporuje, protože certifikovaní specialisté jsou potřeba pro firemní certifikace, kterých jsme držitelé. Níže je seznam certifikací, které jsem za svou praxi získal.

VMware Certified Professional on vSphere 5Information Technology Infrastructure Library version 3 Foundation
Cisco Certified Network ProfessionalCisco Certified Design Professional
Cisco Certified Network Associate WirelessCisco Certified Network Associate VoiceCisco Certified Network AssociateCisco Certified Design Associate
Microsoft Certified Solutions Associate Microsoft Certified Solutions Expert Microsoft Specialist Microsoft Certified IT Professional Microsoft Certified IT Professional Microsoft Certified Technology Specialist Microsoft Certified Technology Specialist Microsoft Certified Technology Specialist
Microsoft Certified Systems EngineerMicrosoft Certified Systems Administrator MessagingMicrosoft Certified Systems AdministratorMicrosoft Certified Professional
HP Accredited Sales Professional     Symantec Technical Specialist