www.SAMURAJ-cz.com 

22.07.2024 Magdaléna Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Série článků (seriály, skupiny)

Kerberos a Single Sign-On

Autentizační protokol, který hojně využívá (nejen) Microsoft. Články se věnují jednotnému přihlašování (SSO), v praxi jde hodně o využití Microsoft Active Directory Domain Services.

Kerberos protokol a Single sign-on

Podíváme se na standardní protokol Kerberos, který je již dlouho používaný ve Windows a v posledních verzích se jedná o primární protokol pro autentizaci. Tento protokol je velmi bezpečný a ze svého principu podporuje Single sign-on. A právě SSO je to, co nás zajímá. Kerberos je obecně využívaný (nejen na Windows), ale v popisu budeme vycházet z MS implementace v doménovém prostředí.
06.03.2014 | 15.09.2010 | Samuraj - Petr Bouška | Microsoft admin | 31 701x | Komentáře [7]

Kerberos SSO - nastavení Internet Exploreru a Firefoxu

V článku se řeší nastavení klienta, aby bylo možno používat Single sign-on vůči aplikaci na serveru. Jako klienty bereme Microsoft Windows, které jsou zařazeny do domény, celá SSO autentizace probíhá vůči Active Directory a uvažujeme pouze protokol Kerberos. Samozřejmě naše serverová aplikace musí SSO podporovat. Hlavně se budeme věnovat webovým aplikacím a tedy konfiguraci webových prohlížečů a hromadné konfiguraci pomocí Group Policy.

Kerberos SSO v PHP aplikaci s Apachem na Linuxu

V minulých článcích jsme se věnovali popisu protokolu Kerberos a jeho použití při Single sign-on. Dále používání SSO z pohledu Windows klienta, primárně při ověřování k webové aplikaci. Dnes se podíváme na druhou stranu a to na webový server a využití SSO v naší webové aplikaci. Základní popis je obecný, ale v detailech musíme vycházet z přesně daných podmínek. Opět budeme využívat to, že máme správu uživatelů v doméně Active Directory, a tedy autentizace vůči AD pomocí protokolu Kerberos. Klienti budou na Windows, tak jak jsme je popsali v minulém článku. Na serveru budeme využívat aplikační server Apache a malá zmínka kódu se bude týkat jazyka PHP.
08.04.2013 | 22.09.2010 | Samuraj - Petr Bouška | webdesign | 37 207x | Komentáře [12]

Kerberos autentizace a členství ve skupinách

Článek popisuje problém, na který jsem nedávno narazil. Jde o situaci, kdy máme uživatele, který je členem velkého množství skupin. Nejprve jsem narazil na problém u webové aplikace, která využívá SSO a to přestalo fungovat. Řešení je úprava konfigurace Apache nebo Tomcatu. Pak jsem narazil na problém ve Windows 7, kdy se uživatel přestal korektně autentizovat (přitom některé funkce stále fungovaly).