www.SAMURAJ-cz.com 

22.02.2018 Petr Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Články

Kde hostuji tento web

Pondělí, 06.02.2006 09:22 | Samuraj - Petr Bouška |
Krátká zmínka o firmě, u které hostuji tuto doménu.

V dnešní době je velké množství firem, které nabízejí hosting domény, případně i server hosting. Řada z nich nabízí tyto služby i zdarma (většinou v nějaké základní variantě). Já, když si před dva a půl rokem zakládal svoji doménu, narazil na firmu www.pipni.cz a tam jsem začal hostovat. Mnoho lidí tuto firmu haní a možná i právem, ale já byl celou dobu spokojen, takže jsem před pár měsíci přešel na placenou variantu, s kterou jsem nyní naprosto spokojen.

V placené verzi (za 119,- Kč měsíčně) mám 1000 MB prostoru (free má 500MB), trafik max. 50 GB za měsíc (free 5GB) a poštu i se SMTP serverem (free nemá SMTP). Jinak se proti free verzi výrazně zlepšila dostupnost , kterou prý garnatují(zatím jsem nenarazil na to, že by server neběžel). Mezi další vlastnosti hostingu patří dobře zpracovaná webová administrace všeho, co můžete chtít. Je zde pošta s neomezeným počtem schránek. Můžete vytvářet neomezeně domén 3. úrovně. Web server je Apache na Linuxu, samozřejmě je zde PHP (verze 5 i 4), ASP, JSP, MySQL, PostgreSQL, Firebird, PHPmyAdmin, Cron (skripty), přístup přes HTTPS. Můžete nastavovat práva a limity na adresáře, vytvářet uživatele pro administraci. Funguje zde i mod_rewrite.

Abych jenom nechválil, tak pár záporných bodů tohoto hostingu, které mne však téměř nezasáhli. Na free hostingu jsou časté výpadky, já měl kliku, protože můj server běžel docela dobře, ale kolega měl server často nedostupný. A jako velké mínus bych uvedl přístup firmu či komunikaci se zákazníky. Ještě jsem nezkoušel technickou podporu, kterou mám v placeném hostingu. Ale na webu se nachází obsáhlé forum, kde člověk najde i mnoho řešení svých problémů. Ale také mnoho rozhořčených dotazů uživatelů a téměř žádnou odpověď od provozovatele (a to i v sekci placeného hostingu). Také si uživatelé hodně stěžují na zásadní změny konfigurace serverů, na které není žádné upozornění.

Můj závěr je však kladný a s PIPNI jsem spokojen. Možnosti nastavení jsou opravdu pestré a u jiného hostingu jsem nic podobného neviděl.

zobrazeno: 5430krát | Komentáře [1]

Autor:

Pokud se Vám článek líbil, tak mne potěšíte, když uložíte odkaz na některý server:

Pokud se chcete vyjádřit k tomuto článku, využijte komentáře níže. Pokud chcete poradit s nějakým problémem či diskutovat na nějaké téma, tak použijte fórum.

Komentáře

  1. [1] Tom

    Za tuto cenu je lepší C4 ;-)

    Sobota, 16.04.2011 15:07 | odpovědět
Přidat komentář

Vložit tag: strong em link

Vložit smajlík: :-) ;-) :-( :-O


Ochrana proti SPAMu, zdejte následující čtyři znaky image code

Nápověda:
  • maximální délka komentáře je 2000 znaků
  • HTML tagy nejsou povoleny (budou odstraněny), použít se mohou pouze speciální tagy (jsou uvedeny nad vstupním polem)
  • nový řádek (ENTER) ukončí odstavec a začne nový
  • pokud odpovídáte na jiný komentář, vložte na začátek odstavce (řádku) číslo komentáře v hranatých závorkách