www.SAMURAJ-cz.com 

22.02.2024 Petr Translate to English by Google     VÍTEJTE V MÉM SVĚTĚ

Série článků (seriály, skupiny)

Apache, MySQL, PHP

Články v této sérii se věnují popisu a konfiguraci asi nejpoužívanější kombinace pro provoz webových stránek.

Apache, MySQL, PHP - EasyPHP

I přesto, že je o tomto tématu napsáno mnoho, bych chtěl začít moje články o webdesignu popisem mého prostředí. Vyvíjím na platformě Microsoft a používám "svatou trojici" web server Apache, databázový server MySQL a interpreter (server-side jazyk) PHP. V této první části popíši balík, který se jmenuje EasyPHP.

Konfigurace Apache a PHP

Vysvětlení základního nastavení webového serveru Apache a interpretačního jazyka PHP. Uvádím, podle mne, nejdůležitější položky nastavení jak pro vývojové prostředí, tak pro ostré nasazení serveru. Server Apache, stejně jako PHP, mají velké množství nastavení a použitím správných hodnot můžeme dosáhnout velké funkčnosti. Zde se však jedná o základní nastavení pro první zprovoznění serveru.

Apache server (EasyPHP) se SSL na Windows

Bezpečnost je již dlouhou dobou důležitým faktorem webu a nejen v internetu, ale stále více důležitých funkcí ve firmě se implementuje do intranetu. Asi základním, a přitom relativně jednoduchým a účinným, je použití SSL, tedy šifrování komunikace. Pro Apache server existuje rozšířený modul mod_ssl (a také několik dalších), který však je primárně vyvíjen pro Linux. Konečně se mi podařilo rozchodit Windowsovou verzi, která však není doporučena pro provozní prostředí.